ШОРТТРЕК

ШОРТТРЕК

Мнениеот galka » Съб Окт 14, 2006 7:52 pm

Изображение
Носителката на три олимпийски медала бе избрана за член на УС на БФКънки на Общото събрание в петък.

- Жени, очаквахте ли да бъдете избрана в УС на БФКънки?

- Донякъде - да, донякъде - не. Исках да участвам в управлението, за да мога да помогна на ледените спортове. От друга страна на нас, състезателите, се гледа като на хора, които не стават за ръководители, защото нямаме опит в тази дейност.

- Но вие наистина нямате управленски опит.

- Това е факт. Но мисля, че аз и Албена можем да се научим бързо. А освен това нас ни познават и признават в целия свят. Имаме голям авторитет в Международната федерация (ИСУ), където уважават успехите на една малка държава в шорттрека и фигурното пързаляне?

- Кога решихте заедно с Денкова да вземете властта?

- Не мога да кажа точна дата. Но от доста време ме убеждават, че е време да влезна в ръководството, за да не загине шорттрекът. С Албена сме говорили често по този въпрос и решихме да вървим заедно. За последно се чухме в петък вечерта, когато направихме конферентна връзка, за да й съобщим за избора.

- Какви цели си поставя новото ръководство?

- Искаме да издърпаме кънки спортовете напред. Искаме да създадем кадри. Защото мен специално много ме боли, че в моя спорт от години не идва никой отдолу. Надяваме се преди края на петгодишния мандат да се видят първите резултати от нашата работа и да имаме нови успехи. Първият човек, който ми се обади да ме поздрави за избора беше председателят на БОК Стефка Костадинова. Това ме окрили.

- Къде ще се появят вашите наследници в страна, която има общо две пързалки?

- Базите наистина са много важни. Още след двата ми олимпийски медала от Солт Лейк сити получих обещания от най-високо ниво за построяване на нови ледени стадиони. Същото се повтори и тази година след Торино. Знам, че и на Албена и Максим им обещаваха нова база след Калгари. Така че смятаме да отидем и да си поискаме обещаното. Защото държавата трябва да помогне, за да има спорт. А без база е ясно, че нищо не може да стане.

- Нямахте ли желание да станете заместник на Денкова във федерацията?

- Не. Убедена съм, че Стойчо Стойчев е точният човек като заместник, който да отговаря за шорттрека. Той е сред основателите на този спорт у нас и се ползва с голям авторитет. Освен това е член на ИСУ.

- Албена обяви, че се оттегля през март 2007 г. А вие докога ще се състезавате?

- Това зависи от здравето ми. Знаете, че имам дискова херния. За момента не изпитвам болки, но не е ясно докога ще бъде така. На 15 октомври заминавам за Китай, където е първият старт за Световната купа, който ще се проведе на 20 този месец. Докога ще остана на леда зависи естествено и от резултатите ми. Ще имам нови конкурентки, има нова система за състезанията. Така че ще видим.

- Стартовете и подготовката ви в чужбина няма ли да ви попречат в работата във федерацията?

- Мисля, че не. Настоявахме с Албена точно заради това членовете на Управителния съвет от 5 да станат 7, за да може когато отсъстваме, да има достатъчно хора, които да вземат решения. За да няма конфликт на интереси, когато евентуално ще се гласува бюджет за мой старт, аз няма да участвам.

- Очаквате ли проблеми от старото ръководство?

- Не. То свърши много работа. Но и направи недопустими неща. Например сумите за шорттрека редовно закъсняваха, което поставяше под въпрос участието в доста стартове. На 27 декември ще видим и какво е станало с бюджета за тази година, който не е гласуван, но е изхарчен, което не се случва за първи път.
http://topsport.ibox.bg/interview/id_440027363
Аватар
galka
Insider
Insider

Мнениеот galka » Чет Дек 21, 2006 3:21 pm

Евгения Раданова:
Мъжът не трябва да е мускулест звяр
Натискам газта до 200 км/ч на магистрала, имам проблеми само с паркирането

Носителката на два сребърни и един бронзов олимпийски медал по шорттрек Евгения Раданова разкри за "7 дни спорт" любимите неща в своето ежедневие. Допреди пет години тя криеше и най-малката подробност от личния си живот. Но след 4-годишния си престой в Италия и особено след като стана член на Управителния съвет на Българската федерация по кънки, Евгения преодоля стеснителността си и стана по-открита за медиите. Ето частица от света на голямата спортистка.

Автомобили
Обичам спортните коли. Иначе карам Форд Фокус. Подариха ми го преди четири години от БОК за двата олимпийски медала от Солт Лейк Сити. И форда си харесвам много, но идеалът ми е спортна кола. Ако имам възможност някога да се повозя на Ферари, бих опитала. Докато тренирах в Италия, не ми се удаде случай да участвам в тестдрайв, защото те се провеждаха далече от Бормио. Добър шофьор съм. Нямам големи катастрофи. Само инциденти при паркиране. Случва се да задера колата оттук-оттам. Обичам високите скорости. В града те са невъзможни и си спазвам правилата. Но на магистрала се усещам как натискам по-яко газта. Четири години съм ходила с кола до Италия и съм се прибирала. Вдигала съм до 200 км в час.
Актьори
От мъжете харесвам много мъжа на Деми Мур - Ащън Къчър. От жените ми допада Анджелина Джоли. Предпочитам да гледам комедии.
Домашни любимци
Нямам, защото не мога да си го позволя. Сутрин излизам от къщи и се прибирам вечер. Затова не мога да се грижа както трябва дори и за рибки в аквариум.
Място в света
Страшно ми харесва Австралия, макар че не съм била там на почивка. Ходих на състезание по колоездене. Това е страната, която много силно ме е впечатлила. Ако имам възможност да отида на екскурзия, без съмнение ще е в Австралия. Бях в Сидни и други градове.
Иска ми се да отида и в Египет да видя пирамидите.
Бижута
Харесвам дискретните бижута. Не си падам по големите лъскави неща. Но в определени случаи бих могла да нося и такива бижута, но не в ежедневието.
Кътче у дома
Моето легло. Най-добре си почивам в него. Диванът в хола не ми е удобен.
Обувки
Най-удобни са ми обувки с ток между три и пет сантиметра. Суперелегантните са с 10-11 см ток, но с тях ми е трудно да ходя.
Облекло
Нямам любима марка или стил. Когато се обличам, се съобразявам със случая или според настроението си. Напоследък си купувам дрехи случайно. Отивам например до офиса на кънки федерацията и по пътя си харесвам някоя дрешка. Последният пазар, който направих, докато се разхождах с приятели, беше в Мола. Обикновено си купувам по нещо и в чужбина след състезание. Нямам някаква определена идея, когато пазарувам. Ръководя се от това дали ще ми отива на фигурата. Не мога да си сложа къса пола, защото краката ми са мускулести и не стои елегантно. Чувствам се добре и в рокля, и в панталон. Но е ясно, че няма да облека рокля, когато отивам на пързалката, и че няма да нахлузя дънки на официална церемония. Имам поне пет рокли в гардероба.
Аксесоари
Напоследък често си купувам чанти - различни цветове и стилове - от спортни до елегантни. Нямам лимит колко да струват. Но трудно бих дала за маркова чанта 500 лева. Това е прекалено, дори и да имам възможност.
Мъжете
Харесвам мъже, които да са поне 180 см високи. Допада ми комбинацията от светли очи с по-тъмна коса. Би трябвало да е достатъчно добре развит физически - нямам предвид някой мускулест звяр, но да не е някакъв стафид.

МАРА КАЛЧЕВА

http://7sport.net/7sport/style/index.htm
Money and power doesn't buy loyalty and class
Изображение
Аватар
galka
Insider
Insider

Мнениеот galka » Вто Яну 09, 2007 5:08 pm

Евгения Раданова, Марина Георгиева-Николова, Даниела Иванова, Гергана Пацова и Милена Поповска ще представят България на европейското първенство по шорттрек за мъже и жени в Шефийлд (Англия) от 19-ти до 21-ви януари.

При мъжете бяха подадени три заявки, но само Кирил Пандов се яви на контролното състезание. Брат му Асен Пандов представи медицинска бележка, че е контузен.

Този състав бе одобрен от Управителния съвет на БФКънки, който завърши снощи с 23.30 часа.

Евгения Раданова ще се бори за седма европейска титла, а целта пред женската щафета е да влезе във финал.

"Конкуренцията е много сериозна, но аз ще се боря за титлата. При щафетите също сме с амбиция и надежди за медал", заяви Раданова.

Според треньора Юлиан Ангелов Раданова има голям шанс да вземе златото, Марина Георгиева-Николова ще се бори за място в първата шестица, а Даниела Иванова е с възможности между 8-мо и 16-то място.

Българският тим ще отпътува за Острова на 16-ти януари.
http://sportni.bg/?tid=40&oid=989045
Изображение
Аватар
galka
Insider
Insider

Мнениеот galka » Нед Яну 21, 2007 4:52 pm

спорт Неделя, 21 Януари 2007
Раданова със злато на 500 м
Евгения Раданова стана европейска шампионка на 500 м шорттрек на първенството в Шефилд (Вбр). Това е пети финал в спринта, който българката печели в шампионати на стария континент. Двукратната сребърна олимпийска медалистка в същата дисциплина (2002 и 2006 г.) финишира за 44,595 сек. Четвърта е другата ни представителка Марина Георгиева-Николова с 44,837 сек. Втора е Сара Линдзи (Вбр), а трета - Екатерина Белова (Рус).
В петък Раданова остана 13-а на 1500 м, а утре ще се пусне на 1000 м. Женската ни щафета Раданова, Николова, Даниела Иванова, Гергана Пацова не успя да се класира за финал, след като бе 4-а в серията с 4:43,701 мин.
http://7sport.net/7sport/style/index.htm
Изображение
Аватар
galka
Insider
Insider

Мнениеот galka » Пон Яну 22, 2007 9:43 pm

Раданова: Доказах, че съм номер едно в Европа

Седемкратната ни европейска шампионка по шорттрек се прибра в България

Седемкратната европейска шампионка по шорттрек Евгения Раданова се прибра в България само ден, след като триумфира на първенството на Стария континент в Англия. На
летище София тя беше посрещната от много журналисти и гордо позира с трите си златни медала (500, 1000 метра и многобой).

"Тази титла е изключително ценна за мен. Беше много напрегнато състезание. Първият ден потръгна лошо, паднах по време на финалите на 1500 метра. Това обаче не ме обезкуражи,
защото много исках да спечеля. Събрах всичките си сили и се радвам, че успях", заяви Раданова.

На въпрос дали е най-силна в Европа Раданова отговори, че последното състезание доказва това, но никой не й прави път и трябва да се бори за всеки медал. До края на сезона на Радона й предстоят два старта за СК през месец февруари в Европа и Световното първенство в Италия през март.

Марина Георгиева-Николова, която завърши четвърта в крайнотокласиране и взе сребро на 1000 метра, не се прибра в България. Тя отпътува директно за Италия заедно с треньора Юлиан Ангелов за участие в Зимната универсиада.

http://topsport.ibox.bg/news/id_1227387936
Изображение
Аватар
galka
Insider
Insider

Мнениеот galka » Нед Фев 04, 2007 3:49 pm

Евгения Раданова победи на 1000 метра в Холандия

Българката спечели с време 1.36. 080 минута

Седемкратната европейска шампионка Евгения Раданова спечели дисциплината на 1000 метра на провеждащия се пети кръг за Световната купа в Холандия.

След като преодоля сериите и спечели с лекота полуфинала с време 1.36.015 минути в първата полуфинална серия Евгения Раданова не остави шансове на конкурентките си и на финала.

29-годишната българка спечели дистанцията с време от 1.36.080 минута. Втора в подреждането остана съперничката на Раданова и на полуфинала Марта Капурсо от Италия с време 1.36.639, а третото място завоюва Кристин Прибст от Германия.

На 1500 метра другата наша представителка Мария Георгиева - Николова се класира на трето място в крайното подреждане с време 2.28.024 минути. Победителка в дистанцията стана французойката Стефани Буве с време 2.27.802 минути.

http://topsport.ibox.bg/news/id_1377032891
Изображение
Аватар
galka
Insider
Insider

Раданова първа с рекорд

Мнениеот NN » Пон Фев 11, 2008 3:45 pm

Евгения Раданова спечели втория старт на 500 метра (жени) от турнира за Световната купа по шорттрек в Солт Лейк Сити. Българската състезателка финишира за 43.471 секунди, което е нейно най-добро лично постижение в дисциплината.

И трите останали участнички във финала бяха от Китай: Фу Тиан Ю е втора с 43.838, Ли Цзихон завърши трета с 43.464, а Чжао Нанан е четвърта с 44.039. Другата българка в дисциплината Марина Георгиева-Николова бе дисквалифицирана в предварителните серии.

Женската щафета на България в състав Евгения Раданова, Марина Георгиева-Николова, Даниела Иванова и Гергана Пацова отпадна в сериите на 3000 метра в Солт Лейк Сити, но зае пето място в генералното класиране и си гарантира участие на световното първенство в Китай през март.
NN
Потребител
Потребител

Re: ШОРТТРЕК

Мнениеот girlpower » Нед Фев 08, 2009 11:19 pm

Изображение

Изказвания след края на петия старт от Световната купа по шорттрек в София:

Евгения Раданова (седемкратна европейска шампионка):
Като цяло считам, че имахме малко по-големи възможности, но въпреки всичко аз съм доволна от това, което постигнахме на тази Световна купа, имайки предвид, че сме домакини за пръв път в последните шест години. За нас усещането беше малко по-специално. Имаше малко напрежение в нас, защото искахме точно пред родна публика да покажем най-доброто от себе си. Мисля, че донякъде успяхме и лично аз съм доволна. Аз зная какво мога и какво не да реализирам, не ме натоварват самите очаквания на
хората, по-скоро това, което мога.

Нашият спорт в последните няколко години има изключително голямо развитие. Конкуренцията е на много високо ниво и резултатите са все по-близки. Бягания в рамките на 1:30 минути на 1000 метра е нещо изключително и това показва колко голяма ще е конкуренцията следващата година.

До края на сезона има последния кръг за Световната купа в Дрезден и световното индивидуално първенство в началото на март във Виена.

За мен основният ни проблем е, че условията в България са много, много различни от тези, при които се готвят нашите конкуренти. Виждате че се справихме с организацията на това първенство и всички са доволни, но ние далеч не тренираме при тези условия, които вие виждате в момента тук. Така, че това е много голяма част от проблема. Ако тренираме при други условия нещата ще са много по-различни.

Марина Георгиева-Николова (националка на България):
Аз не мисля, че има напрежение за това, че Евгения Раданова ще приключи кариерата си догодина. Напрежение винаги има, но аз за себе си мога да кажа, че бях много спокойна и много съжалявам,
че на днешната щафета се получи малък технически проблем и не можах да бягам докрая. Падна ми ръба на кънката и това ми попречи да завивам. Това ми попречи да бъдем по-близо до останалите конкурентки.

Конкуренцията ни е проблем, нямаме с кого да тренираме. Нямаме хубав лед, нямаме хубави пързалки и това е също проблем.

Юлиян Ангелов (старши треньор на националния отбор):
На Евгения Раданова и Марина Георгиева-Николова основната дистанция е 500 метра, но програмата на Световните купи ги задължава да бягат шест пъти по дистанции и тук се получи, че те трябва да бягат два пъти по 1000 метра. Мисля, че и двете се представиха отлично.

Вчерашния ден имаха две много тежки серии на четвъртфиналите, които не можаха да преодолеят, но и двете бягаха много добре. Евгения бяга на по-малко от секунда от световния рекорд и вчера и днес, което говори, че е в много добра форма. Просто в момента в женския шорттрек първите 12-14 са с изравнени възможности. Вече всичко е въпрос на тактика и това как ще се получат сериите, какви позиции ще можем да заемем. Марина вчера имаше изключително тежък ден, премина репешажите и стигна до Световната купа, което означава пет бягания по един километър на максимума на възможностите през около един час, което е изключително тежко. Горе-долу същото се получи и днес. Много съм доволен от двете момичета. За щафетата днес на Марина й падна ръба на дясната кънка на второто предаване и след това караше, колкото да успее да завие. Иначе имаха реален шанс да бият унгарския отбор.

При жените съм изключително доволен. Единствено нямахме шанс при щафетата. Така се случи вчера паднахме, днес на Марина й падна ръба на кънката. Просто малшанс.

При момчетата абсолютно нямахме късмет. Един от основните състезатели е контузен Кирил Пандов. Щафетата бягахме с един от юношите. В сериите всички отпаднаха в първите серии. Основният ни състезател Асен Пандов днес падна на 500 метра, мисля, че можеше да се представи по-добре, вчера го дисквалифицираха и така мъжкото ни участие приключи само с репешажите. Мисля, че имат шанс момчетата, тепърва навлизат четирима от тях в Световната купа. Надявам се следващата седмица в Дрезден да се представим малко по-добре в индивидуалното, тъй като там няма да има мъжка щафета.

До края на сезона остава много малко. Само три седмици, от които една е състезателна. След това имаме две седмици подготовка и отиваме на Световно първенство във Виена. В индивидуалното имаме право да участваме с двама мъже и две жени, при щафетата всичко зависи от следващата Световна купа. Ако успеем да влезем в първите осем ще имаме право, за момента сме с изравнени позиции с Холандия. На световното отборно за момента сме шести, мисля че ще се класираме за там със сигурност.

http://sportni.bg/?tid=40&oid=2515561&cid=622
girlpower
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Назад към Аеробика, Акробатика, Скокове на батут, Ушу, Синхронно плуване и всички останали