Държавно Клубно Първенство - 12.10.2021г, София

Модератори: kik, evenfall, Anna, аврора

Re: Държавно Клубно Първенство - 12.10.2021г, София

Мнениеот bimbambum » Чет Окт 14, 2021 11:04 am

Не успях да гледам, но доколкото разбирам, това състезание е еспериментален турнир. Стандартно, турнирите срещат тези с най-ниска позиция в схемата с тези с най-висока някъде в първи кръг и понеже това е отвратително, накрая някой се е опитал да направи турнир, който не е турнир. Разбираемо. Иначе, ако отпадне това с директните елиминации в двубои, всъщност звучи много интересно.
Сигурно са казали как се разпределят сумите?
Само недей ме нервира така.
Гледай природата, слушай дъжда.
Чуваш ли как тревата расте?
Да или не? Да или не?
bimbambum
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот neshka admirer » Чет Окт 14, 2021 12:30 pm

и аз погледах, дори още гледам този иначе толкова интересен турнир, какви хубави деца и съчетания видях...
не мога да се въздържа да не се изкажа...
с цялото дължимо уважение към г-жа раева, това дори и в хг е нечувано все още - как тя поздрави поне 3 пъти в ефир "софия-спорт" за заслужената им победа, подчерта неправилната тактика на собствения си клуб и прочие, излезе класиране, мина време... след което друго се оказа.
след толкова години следене на този спорт НЯМА КАК да повярвам, че г-жа раева няма нищо общо с последвалото развите. ами пак двойни стандарти, пак фалш, лицемерие, едни пари, измамна чест и още по-измамна слава. а после се оплакваме от машинациите на г-жа винер... реално, очевидно на местна почва "играят" абсолютно същите неспортсменски и управленски похвати. и сега, ако ми кажете - ама не, тя беше на коментаторския пулт, няма нищо общо с наместването... извинете, ще се разсмея.
г-жа раева обича да говори (много) за принципите. и сега, вместо да се снима с купата, дължи обяснение на гимнастическата общност как точно аджеба накрая всичко се нагласи в полза на нейния клуб, т.нар. "инкубатор за шампиони" (главно привнесени от клубове-донори). кога е подадена контестацията, какво точно е оспорвано, какво е уважено, кой-какво!
но без повече манипулации.
ама няма. всичко ни е точно - цветя и рози, а безпринципните хора са само в чужбина... срамно.
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот neshka admirer » Чет Окт 14, 2021 1:14 pm

Sita написа:Чета коментари на хора, които не следят редовно събитията в българската ХГ, не познават гимнастичките и не са наясно с постоянните промени, които се случват в НО. Загрижени фенове, които харесват и очакват отново на килима любимките си.
А положението с липсващите любимки е благодарение на целенасочената политика по погубване на талантите от страна на треньорките и федерацията, в лицето на нейната ръководителка Раева. Пълна незаинтересованост от развитието на неудобни състезателки, грубо толериране на удобни, деца на свои хора. Умишлено контузване на неудобните, за да бъдат отстранени и да не се пречкат в налагането на Стиляна, Татяна, вече и на София, че и някаква абсолютно неизвестна и неможеща Магдалина, удобно сменила неудобния клуб с клуб, който веднага я изстреля в НО.За Лъчи е пълна енигма оставането й в основен състав на НО, с оглед на това, което видяхме от нея, откакто е на Раковски, или по-точно, което не видяхме.
Сигурно трудно може да си представите толкова сериозна контузия, която изисква много дълго лечение.Важното е, че треньорките, които съсипват здравето и психиката на децата, са поставени на пиедестал от хора, които виждат само външната страна на нещата. Изключително удобно за Раева.
Не изглежда ли абсурдно две седмици преди СП, на което олимпийските шампионки отиват на последното си състезание, устремени към световната титла, Весела и Михаела да висят цял ден в зала София, за да извеждат и индивидуална състезателка? И вместо Весела да работи с акцент върху подготовката за СП, тя освен, че работи и с 10 те нови момичета от ансамбъла, подготвя и индивидуална гимнастичка.

здравейте, :evil: по принцип всички виждаме, че има много големи нередности. какво точно обаче... можем да гадаем. затова и вашето мнение, което съдържа наистина стряскащи твърдения, сигурно звучи достоверно.
но.... умишлено контузване на състезателки... това направо е за органите на мвр и прокуратурата! това са много тежки обвинения. ако знаете наистина такива факти... не трябва да мълчите, колко да е всесилна раева, че да й се позволява това!... ние, пенките, можем само да се дивим и коментираме, но всъщност безобразията се творят в средите на деятелките. всички са в кюпа, без изключение!
извинете, но с част от твърденията ви със сигурност не мога да се съглася. кой се пречка в налагането на Стиляна и Татяна? че те вече се наложиха с играта си и с оригиналните трудности, които изпълняват. кой друг от претендентите играе толкова трудно и чисто като тях? а кой друг от тези претенденти изобщо може да се мери с харизмата на Стиляна, артистичност, образ, игра в музиката? дали изобщо има напълно здраво дете в НО, без никакви травми? ами Татяна открай време играе цялата овързана... дали я щадят? тук не е въпросът кой коя гимнастичка поддържа. аз съм си фен на Буба, Стиляна, Радина. все пак...
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Lika » Чет Окт 14, 2021 1:41 pm

neshka admirer написа:г-жа раева обича да говори (много) за принципите. и сега, вместо да се снима с купата, дължи обяснение на гимнастическата общност как точно аджеба накрая всичко се нагласи в полза на нейния клуб, т.нар. "инкубатор за шампиони" (главно привнесени от клубове-донори). кога е подадена контестацията, какво точно е оспорвано, какво е уважено, кой-какво!
но без повече манипулации.
ама няма. всичко ни е точно - цветя и рози, а безпринципните хора са само в чужбина... срамно.

И аз бих искала да видя повече обяснения за тази променена оценка и оттам отнета-дадена победа. Илиана Раева като президент на федерацията и свързана с клуба (тя формално няма позиция там явно) трябва да даде знак за несъгласие с развитието на събитията. Ина Ананиева не го направи, с половин уста в интервю споменава за поуки от това състезание.

Къде гледате сега - бих искала да видя точно този половин час, който пропуснах.
Lika
Gymfan
Gymfan

Мнениеот neshka admirer » Чет Окт 14, 2021 3:03 pm

Lika, заповядайте! :evil:
Последна промяна neshka admirer на Вто Окт 19, 2021 3:22 pm, променена общо 1 път
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот sharo 73 » Чет Окт 14, 2021 4:35 pm

Изгледах няколко моменти от линковете по горе , благодаря и някакси ми се изясниха някои въпросителни около това авангардно клубно състезание в което явно единствено контестацийте ( след приключването му , ако съм разбрала добре) са били определящи за купите и медалите ... Жалка картинка , пари , пари и пак пари , дано им стигнат на някои хора .Аз имам питане относно толкова обсъжданият двубой Буба - Лея .Ако нкой поразбира оценяването да ми обясни как този доста мърляв обръч на Буба изкара по висока оценка ? Заради заложената трудност или по навик че тя е прима номер 1 в България .Да не се сърдим после че Сборная взимат медали с каквато и да е игра.
Таня , макар и не моят тип гимнастичка си заслужава челното място в отбора но не мога да приема че трябва да е бетонирана там и на никой друг да не му се дава шанс .На всички ни е ясно че ако нямаше тази уникална въртеливост , дар от Бога както каза Нешка , Мадам нямаше и да я удостои с поглед - тя просто не е от нейният тип гимнастички .Да видим все пак какво ще стане в Япония .
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот nadejda » Чет Окт 14, 2021 4:50 pm

много благодаря за споделеното :evil:
Последна промяна nadejda на Вто Окт 19, 2021 10:35 pm, променена общо 1 път
Аватар
nadejda
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Sita » Чет Окт 14, 2021 5:05 pm

sharo 73 написа:Изгледах няколко моменти от линковете по горе , благодаря и някакси ми се изясниха някои въпросителни около това авангардно клубно състезание в което явно единствено контестацийте ( след приключването му , ако съм разбрала добре) са били определящи за купите и медалите ... Жалка картинка , пари , пари и пак пари , дано им стигнат на някои хора .Аз имам питане относно толкова обсъжданият двубой Буба - Лея .Ако нкой поразбира оценяването да ми обясни как този доста мърляв обръч на Буба изкара по висока оценка ? Заради заложената трудност или по навик че тя е прима номер 1 в България .Да не се сърдим после че Сборная взимат медали с каквато и да е игра.
Таня , макар и не моят тип гимнастичка си заслужава челното място в отбора но не мога да приема че трябва да е бетонирана там и на никой друг да не му се дава шанс .На всички ни е ясно че ако нямаше тази уникална въртеливост , дар от Бога както каза Нешка , Мадам нямаше и да я удостои с поглед - тя просто не е от нейният тип гимнастички .Да видим все пак какво ще стане в Япония .

Лея, макар и в недотам добра форма, получи една десета повече от Буба, не знам след контестацията каква оценка са й дали, но е изключително грозно при това ужасно изиграване да се подава контестация. На Госпожата й се връща на световни първенства гаврата с българските клубове. Оценките на Татяна са също безумно надути, както и на Стилияна. Кога навън получиха тези оценки, които тук щедро им се вдигат? Ако Воложанина заслужава да е прима на България с тази ужасно грозна игра и безумни съчетания, да закриват българската школа със 70 годишна традиция.
Sita
Новак
Новак

Мнениеот neshka admirer » Чет Окт 14, 2021 6:15 pm

конкретно за обръча на буба - не оказа никакво значение за резултата с "левски". на буба за този обръч й дават оценки, близки до 27 навън. контестация за Д аз лично виждам смисъл да се търси с оглед уточняване на стойността на изпълнените трудности, понеже знаете какви са й целите. но, ок, разбирам раздразнението, то излезе накрая едва ли не боряна да се оправдава, че смята по-висока Д да има. лея е чудесна, нищо лошо не мога да кажа. можело е и нейната оценка да се контестира, ако е имало основания? все пак, към момента двете са на различни нива на гимнастиката.
освен това контестацията за буба се подаде в момента след като излезе оценката и това се видя на излъчването. обидно ми е да прочета коментари за мърлява игра на боряна. ами не беше. изпусна обръча грубо, да, но и доста трудности изпълни, пируетите ги прави чудесно! неетични коментари! но винаги е така, когато човек е доказан, успешен - печели за награда все повече врагове, които само дебнат да го скълцат.

аз съм последната, която ще твърди, че гимнастиката на татяна е завладяваща и емблематична за нашата школа. все пак, за трудностите дори и аз виждам разлика, а тези трудности не стават току така, труд е хвърлен. примерно на мен не ми харесват, ама въобще,аверини, саша солдатова преди, а ашрам - средно, но виждате какви са им резултатите, пък имат и своите фенове. резултати и обектовност трябва да са водещи.

ама за стилянчето, че била с надути оценки - това пък въобще не го приемам. 10 пъти гледах топката й с огромно удоволствие! и кой е ощетен от оценката на стиляна? етър не продължи. стиляна е единствена по рода си, като фен много се надявам именно тя да защитава нашата школа, редом с боряна.
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот sharo 73 » Чет Окт 14, 2021 7:28 pm

Не мисля че някой оспорва лидерството на Буба в момента или пък я сравнява с Леонор която тренира на клубно ниво.Пишем тук от доста дълго време та да се нападаме с притчи за критики срещу успелите .Контестацията за този изигран обръч на Буба на мен ми отекна с принципен отенък защото извън България този сценарий просто няма как да се разиграе .Трньорките на нашите момичета не подават контестаций и при чиста игра а какво остава за завършването без уред и излизане извън терена .Въпросът е принципен а не кой клуб как е бил ощетен .Купите са раздадени , парите разпределени , националките и те възнаградени , ще се види скоро на предстоящите състезания какво е реалното положение .За мен Стиляна е категорична фаворитка в отбора без зачение на кое място ще я сложат по контролните .
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот kazak » Чет Окт 14, 2021 7:51 pm

Стилна и Боряна са моите фаворитки. Харесвам много и Радина, Ева и София. От девойките Елвира и Никол
kazak
Потребител
Потребител

Мнениеот bimbambum » Чет Окт 14, 2021 8:05 pm

Sita написа:
sharo 73 написа:Изгледах няколко моменти от линковете по горе , благодаря и някакси ми се изясниха някои въпросителни около това авангардно клубно състезание в което явно единствено контестацийте ( след приключването му , ако съм разбрала добре) са били определящи за купите и медалите ... Жалка картинка , пари , пари и пак пари , дано им стигнат на някои хора .Аз имам питане относно толкова обсъжданият двубой Буба - Лея .Ако нкой поразбира оценяването да ми обясни как този доста мърляв обръч на Буба изкара по висока оценка ? Заради заложената трудност или по навик че тя е прима номер 1 в България .Да не се сърдим после че Сборная взимат медали с каквато и да е игра.

Лея, макар и в недотам добра форма, получи една десета повече от Буба, не знам след контестацията каква оценка са й дали, но е изключително грозно при това ужасно изиграване да се подава контестация. На Госпожата й се връща на световни първенства гаврата с българските клубове. Оценките на Татяна са също безумно надути, както и на Стилияна. Кога навън получиха тези оценки, които тук щедро им се вдигат? Ако Воложанина заслужава да е прима на България с тази ужасно грозна игра и безумни съчетания, да закриват българската школа със 70 годишна традиция.

С тия влизания на нож и туй раздаване на квалификации никого в нищо няма да убедите. Барем дано ви е олекнало.
Аз лично като видя дечицата от Левски как поглеждат други дечица, щото викат не за когото трябва, направо се чувствам кат в сцена от Игри на глада, па не знам.
Имайте предвид, че не всички ви знаят в подробности причините и не са и длъжни, впрочем.
Да или не? Да или не?
bimbambum
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот sharo 73 » Чет Окт 14, 2021 8:48 pm

Щом се докарахме пак до дечицата на Левски е изпусната работата .За Hunger games по седалките не знам но усещането за Алиса в страната на чудесата лъха отвсякъде .А пък тук от дълго време властват законите на Red Queen пак от същата книжка.Не е за чудене че голяма част от форумците отдавна се изместиха да пишат по групите .Гледах че за Олимпиадата в Рио има над 200 мнения а след Токио под 50 :D Половината от тях със възмущения как Винер се осмелявала да иска медали с грешки .Ако ги беше взела темата отиваше в шеста глуха , но иначе да живеят кривите гледала :wink:
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот bimbambum » Чет Окт 14, 2021 9:43 pm

Защо някои форумци се изнесоха в групите може да питате тях. По-конкретно те се изнесоха в една група, която имаше спешна нужда от спасяване. И дори една от тях я видях, че е писала "Мога да пиша само тук".
Точно от тази група тръгна и това колко било жалко да се подаде контестация и дойде от една дама, която в друг случай обяви на Аврора, че форумчето й никой вече не го чете. А наскоро е обяснила, че всичко това го прави за децата. За тях ги пише тия работи и няма да спре.
И така. Жалко е да се подаде контестация, щом си имал грешки. Неморално е. Грозно е. Никога не го правете, мили деца!
Да или не? Да или не?
bimbambum
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот sharo 73 » Чет Окт 14, 2021 10:12 pm

Не съм чак толкова навътре по групите а и не ме интересува защо народа се е изнесъл натам , констатирам факта че не са тука .Наскоро преглеждах някаква тема със закъснение и видях че на едно изказано мнение е отговорено че написаното е глупост .. Друго си е да редиш изречения със самочувствието че пишеш и старият и новият завет 8)
И ако съм разшифровала кодът на Леонардо е хубаво дечицата да се учат да подават контестаций не само по състезания в България а и извън пределите .Хайде да спра до тук че лавината от абстрактни, завоалирани красноречия ще потече с пълна сила .
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

ПредишнаСледваща

Назад към Състезания 2021