38th ECh in Rhythmic Gymnastics, Tel Aviv, 15.06-19.06.2022

Модератори: kik, evenfall, Anna, аврора

Re: 38th ECh in Rhythmic Gymnastics, Tel Aviv, 15.06-19.06.2022

Мнениеот Feize » Сря Юни 22, 2022 12:57 pm

teddybear253 написа:не знам две различни съчетания ли сме гледали - но специално за синхрона, момичета ми се сториха много много добре. предишният състав нямаше никакъв синхрон.

според мен няма wow елементи защото на този етап приоритета е бил да се сработят като ансамбъл, а не да се търси трудност и уникални елементи. все пак те започват от нулата. за мен са ни много качествени момичетата и ще се справят

И аз смятам, че в този състав синхронът е много по-добър и не се лутат все едно не знаят какво следва.
Относно промените в съчетания - има такива, не защото не могат да правят махнатите елементи, а защото им трябва повече трудност и в момента имат поне 2 точки повече Д, спрямо съчетанията, които гледахме в София и Ташкент.
Лично на мен ми липсва само елементът на Вая на обръчи. Всичко останало, което смениха, изобщо не ми липсва, защото елементите бяха интересни, но почти винаги ги изпълняваха неточно, наместваха се, лутаха се, обръчите вибрираха и според мен ги наказваха в А и Е, вероятно и не са били толкова скъпи, щом са сменени. На смесеното си останаха най-интересните и сложни неща, харесва ми повече в този вариант, но като цяло не е съчетание, което ще запомня, много чужди отбори имат по-добри композиции на ленти и топки.
Знам, че Весела е треньор на ОШ, но очаквах много по-добри съчетания и уау елементи. Дано догодина имаме двете най-добри композиции!
На момичетата пожелавам да са здрави и на СП всичко да им се получи! А след това и аз очаквам да има промяна в състава, поне една..
Честити медали и титли на Еля, Дара, Бубето и Стили, изключително щастлива съм за тях! С нетърпение очаквам да видя какви ще са следващите съчетания на Еля и как ще надградят, тъй като тазгодишните са съвършени!
Приятно ми е, казвам се Пенка 2.
Аватар
Feize
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот bimbambum » Пет Юни 24, 2022 11:32 pm

Аз мисля, че съчетанията на ансамбъла тръгнаха в по-правилна посока след промените в състава. Просто на тоз етап не може да се гарантира кой знае каква успеваемост, т.е. трябва да се потърси относително успешно изиграване да се види какво може да бъде дотук. Няма как да се открои тенденция за изминалото време след промените, напред ли вървяли, назад ли или в кръг. Нито да се обобщи от едно изиграване с грешки, че ето, те не могат, пък еди коя си толкова ми харесва и заслужава, просто заслужава да има шанс за олимпийски медал и защо Весела не го вземе туй момиче и да постави едно съчетание като за него просто на една по-приятна музика и да се случат нещата?! Не разбирам, не разбирам защо не, ето тя дори визуално толкова добре ще се впише. Знам и точно вместо коя трябва да влезе.
Но понеже стана въпрос отново за Боряна и психолози и кой говорел за класиране и кой - не, може би вече мога по-спокойно да коментирам, след като се понаредиха нещата на това ЕП. Някой издържа ли да гледа Раева в Спортната джунгла след Олимпиадата? Хора, това не е нормално. Значи тя мислела да не ходи на Олимпиадата, но Росина й казала "Как така, как я мислиш тая работа?" и Илиана Раева се занася на Олимпиадата, но за психолог нямали място. Ами, да ги светна може би, че сме 21-ви век и да, за много неща само си мислехме, че сме напреднали, но интернет все още има и дистанционно също може да се говори с психолог, коуч и какво ли не. А не да ми обяснява Раева, че всичко пробвала върху Боряна преди Олимпиадата да я освести. Просто не!
Само недей ме нервира така.
Гледай природата, слушай дъжда.
Чуваш ли как тревата расте?
Да или не? Да или не?
bimbambum
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот neshka admirer » Съб Юни 25, 2022 10:28 am

bimbambum написа:...ето, те не могат, пък еди коя си толкова ми харесва и заслужава, просто заслужава да има шанс за олимпийски медал и защо Весела не го вземе туй момиче и да постави едно съчетание като за него просто на една по-приятна музика и да се случат нещата?! Не разбирам, не разбирам защо не, ето тя дори визуално толкова добре ще се впише. Знам и точно вместо коя трябва да влезе.
Но понеже стана въпрос отново за Боряна и психолози и кой говорел за класиране и кой - не, може би вече мога по-спокойно да коментирам, след като се понаредиха нещата на това ЕП. Някой издържа ли да гледа Раева в Спортната джунгла след Олимпиадата? Хора, това не е нормално. Значи тя мислела да не ходи на Олимпиадата, но Росина й казала "Как така, как я мислиш тая работа?" и Илиана Раева се занася на Олимпиадата, но за психолог нямали място. Ами, да ги светна може би, че сме 21-ви век и да, за много неща само си мислехме, че сме напреднали, но интернет все още има и дистанционно също може да се говори с психолог, коуч и какво ли не. А не да ми обяснява Раева, че всичко пробвала върху Боряна преди Олимпиадата да я освести. Просто не!

при ансамбъла положението за момента не е розово, на така, с чувство за хумор казано, общо взето феновете толкова можем да помогнем :) :evil:
не знам защо битува схващането, че в ансамбъла и с весела начело олимпийският медал е в кърпа вързан и просто трябва детето да попадне в състава, за да му сложат короната. може би има и още нещо зад бляскавата страна, което убягва. може би сега точно идва най-трудното и не е посилно на всеки... всяко едно момиче от спартачките го казва, но понеже са усмихнати, а и олимпийски шампионки, малцина се вслушват в тази част.
а на г-жа раева, опасявам се, честността и последователността в думи и действия не са най-силната страна от публичния й образ, например когато по микрофона в ефир на държавно първенство казва едно, а веднага след това в залата прави обратното (вероятно тя е най-прекрасният, мил и честен човек в личния живот, както многократно ни е казала). аз издържах да изслушам открай-докрай гостуването ѝ при флорина иванова, първи подкаст, нещо такова - в началото на годината. там тя каза (в отговор на предположение на флорина, че буба е твърде умна и много ги премисля нещата), че при боряна няма абсолютно никакъв психологически проблем и боряна може да си ги "шамари" (или "пляска" :? ) конкурентките както си иска, но просто не тренирала достатъчно. в течение на сезона след това раева каза, че тя лично вече се е заела и преодоляла този проблем с тренировките чрез един разговор, много сериозен, с боряна и памукова. след което всичко вече се оправило и предстои да видим как вече всичко е наред (добре че е раева). после около купа софия каза, че боряна имала проблем с треакториите. посел на ск софия каза, че боряна и стилияна показали по-добра от моментната си форма и са я изненадали. сега казва - недопустими грешки, които боряна си позволила. не вярвам да се промени нещо и се налага момичетата да успяват въпреки и с помощта ѝ. все има и помощ.
едно време нешка робева не знам да е назначавала психолози, явно защото е слаб психолог. лили игнатова например е била известна с предстартовите си трески, но на голямо състезание така и не сме разбрали за това. нешка го е описала: някои имат нужда да са в пълно уединение преди старт, други имат нужда от треньора неотлъчно до себе си, трети - да се заявяват. въпрос на усет е. но понеже не понася нешка, раева може да попита друг, примерно треньорката на израел.
и друг грях на раева е, че не работи с най-добрите ни, доказани треньори, а се е заинатила да утвърждава само доказаните в лоялност към нея. едва ли сред тях всички ще могат да достигнат весела димитрова. даваме добра продукция, но дали е възможно най-добрата? на мен ми се иска не само сами да си хвалим стоката, но и конкуренцията да "ахне", не просто да повдига вежди.
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот just_a_fan » Съб Юни 25, 2022 3:46 pm

Да, Нешка в интервю беше казала, че не е искала психолог, защото самата тя е била психолог на състезателките си и с всяка е работел различен подход. А Илиана според мен си мисли същото за себе си, но засега резултатите не го подкрепят. А и не виждам колкото и да е велика как би могло да стане след като тя не им е треньор на момичетата, а има друга роля. Със сигурност има и по-подходящ човек, който да поеме тази роля, а друг е въпросът и, че всеки сам си е психолог и трябва сам да се пребори. На Буба проблемът е винаги един и същ - когато осъзнае, че победата е съвсем постижима и близка, я изпуска. В Баку на световното игра по един начин, когато не очакваше медали в многобоя, а после и на европейското 2020 и на световното 2021 и на олимпиадата не успя. И сега отново. От тази гледна точка не знам колко е добра тактика да и се повтаря, че е недостижима и само победа и нищо друго не и отива. Слушам Айелет Зусман и Жулиета - ами те пред медиите твърдят, че казват на състезателките си, че победата не е задължителна, а трябва просто да се опитат да играят чисто и каквото стане. Само при нас изказванията са различни. А и при Винер, разбира се. Първо се почна с ансамбъла от 2018 как те ще станат световни шампионки, което така и не се случи. Слава Богу станаха олимпийски. После след световното 2019 дойде ред на Буба как тя задължително е претендент за медали и за тях само се бори и тя влезе в спиралата. Добре, че още не са се фокусирали върху новия ансамбъл и Стилияна.
“Истински успех е преодоляването на страха от неуспеха.” – Пол Суини
Аватар
just_a_fan
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот sharo 73 » Съб Юни 25, 2022 5:57 pm

Ами щом Илиана е казала че е пробвала всички възможни психологически похвати на Буба остава единствено да я заведе да и леят куршум преди Световното 8) Не знам какви са и начините но помня че нито една от официално подопечените и гимнастички плюс ансамбъла не се окичиха със злато под нейното ръководство .Сега всички са се вторачили в момичетата на Весела но удобно забравят фиаското на бронзовите медалистки в Лондон ,.Тогава и от тях се искаше да изиграят прилично топките и лентите и да си вземат среброто в многобоя но видяхме как се развиха събитията .Всъщност те постигнаха най големите си успехи с Ина Ананиева като Старши треньор .Буба беше казала в едно интервю че двете с Катрин много обичали да ги надъхва Раева и от тогава аз спрях да се кося за всеки техен пропуснат шанс .Ако самата Буба смята че има проблем нищо не я спира да отиде и да си намери сама психолог но аз подозирам че на нея и се внушава че следващият път ще успее да си изиграе всичко а това така и не се случва .Надявам се дълбоко тя да преодолее себе си и да се възползва от домакинството през септември защото догодина нещата ще са още по сложни .За ансамбъла , единственото ми притеснение са контузените състезателки защото май и този олимпийски цикъл се очертава без резерви .От видеото което видях Вая беше в състояние видимо противопоказно откъм физически натоварвания .
Аватар
sharo 73
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот neshka admirer » Съб Юни 25, 2022 6:18 pm

Бубето не веднъж и два пъти е споделяла, че битката ѝ е със себе си. Така е и възпитавана в "Лс-Триадица", където под капещия покрив е изписан с голвми букви девизът. Няма да я чуете да се оплаче от другите.
Аз не мисля, че в Баку 2019 тя не е очаквала медал. От малка Боряна играе и се стреми към златния медал, а не какъвто и да е. Друг е въпросът кога и дали ще ѝ го дадат. На ЕП 2020 (след затварянето) Боряна просто не беше подготвена докрай, не можа и да "навлезе" в състезанието, по регламент така беше - 4 съчетания и без втори шанс. Болно ми беше колко фенове тогава направо бързаха да я пенсионират. Но скоро след това мачът се обърна. На ОИ в Токио Боряна спокойно можеше да вземе медал, журито обаче предпочете други гимнастички. В Токио Боряна игра наравно с най-добрите, кой каквото ще да ми казва, още след обръча се видя къде в класирането съдиите я виждат. Допусна една грешка на топка, но нямаше там гимнастичка без грешка. Бих казала, че в Токио стартира БГ борбата с контестации - може би късно.
Каквото и да стане нататък, Боряна заслужава адмирации и благодарност за емоциите и огромната радост, която ни носи толкова години! Момиче за радост и пример.
Прави сте,че не трябва да се очаква от нея само и единствено максимума. Много ми хареса в едно интервю когато каза "старая се да не приемам загубата като нещо фатално". И така си е. Във всички други сфери, върху които имам поглед, децата ги учат, че провалът е задължителна стъпка към успеха. Тук ценностите са поизкривени за съжаление.
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Предишна

Назад към Състезания 2022