Елитна състезателка с гръбначно изкривяване?

Re: ДТ "Ж.Шишманова" - 18-19 март 2011

Мнениеот buddy » Вто Мар 22, 2011 3:36 pm

Луда фенка,ти просто не знаеш колко са се променили хората в България,колко безсърдечни и безразлични са станали.
Изображение
Аватар
buddy
Световен шампион
Световен шампион

Re: Приз " Жулиета Шишманова " 17-20.03.2011 Бургас

Мнениеот Луда_Фенка » Вто Мар 22, 2011 4:15 pm

Ако моите коментари са отказали Моника, в което се съмнявам силно, надявам се някой да ги чете и по отношение на Мария Матева, защото, аз не знам какво искат нейното семейство и треньори от нея, но аз бих искала да се лекува това дете, а не да й се влоши изкривяването. Понякога наистина е лесно да се пише в Интернет, но я си представете, ако ние всички бяхме треньорски щаб и стояхме в една зала и гласувахме заедно решенията, как бихте се почувства ли, ако някой каже, "Моля, тези, които смятат, че Мария Матева трябва да тренира на пълни обороти, въпреки тежкото си гръбначно изкривяване, да вдигнат ръка." Бихте ли вдигнали ръка? Защото тогава не важат недомлъвките и обясненията от рода на, ама тя живее с баба си, ама Федерацията може и да не знае, Илияна знае ли, Деспа какво си мислела и т.н.
Четете блога на Лудата фенка тук:

http://ludafenka.blogspot.com/
Аватар
Луда_Фенка
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот adelina81 » Вто Мар 22, 2011 4:15 pm

Илиана не го знае,треньорката и не иска да се разбере. :(
adelina81
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот додо » Вто Мар 22, 2011 4:30 pm

adelina81 написа:Илиана не го знае,треньорката и не иска да се разбере. :(

Моля те аделина,едвали има малоумни хора тук,да ти повярват.Аз го знам,при положение,че не съм навътре в ХГ,а Илиана,която води кервана няма да знае.Това не е нещо,което може или трябва да се крие.
Аватар
додо
Модератор
Модератор

Мнениеот adelina81 » Вто Мар 22, 2011 4:31 pm

е,поне не знае колко е сериозно :(ако е така наистина
adelina81
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот adelina81 » Вто Мар 22, 2011 4:33 pm

травмата на Мария е наистина сериозна :(
adelina81
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот додо » Вто Мар 22, 2011 4:35 pm

Това,че тренира може да окаже положително въздействие срещу сколиозата.Искрено се надявам,че хората които се занимават с нея,знаят какво правят.Не я отписвай защото не си лекар,нито пък си я прегледала.Не е травма ,а заболяване,в моят случей си беше поради неправилна физична подготовка.
Аватар
додо
Модератор
Модератор

Мнениеот adelina81 » Вто Мар 22, 2011 4:39 pm

додо написа:Това,че тренира може да окаже положително въздействие срещу сколиозата.Искрено се надявам,че хората които се занимават с нея,знаят какво правят.Не я отписвай защото не си лекар,нито пък си я прегледала.
никой не я отписва,надявам се да не е толкова сериозно колкото пишат :) не ми изкривявай думите.
adelina81
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот додо » Вто Мар 22, 2011 4:42 pm

Хг за мен е рисков спорт,който предизвиква травми и крайни увреждания.От друга страна може да има положително въздействие срешу редица заболявания.Всичко е до подготовка :(
Аватар
додо
Модератор
Модератор

Мнениеот додо » Вто Мар 22, 2011 4:51 pm

adelina81 написа:
додо написа:Това,че тренира може да окаже положително въздействие срещу сколиозата.Искрено се надявам,че хората които се занимават с нея,знаят какво правят.Не я отписвай защото не си лекар,нито пък си я прегледала.
никой не я отписва,надявам се да не е толкова сериозно колкото пишат :) не ми изкривявай думите.

нямах теб предвид, :)
Аватар
додо
Модератор
Модератор

Мнениеот Луда_Фенка » Вто Мар 22, 2011 4:52 pm

додо написа:Това,че тренира може да окаже положително въздействие срещу сколиозата.Искрено се надявам,че хората които се занимават с нея,знаят какво правят.Не я отписвай защото не си лекар,нито пък си я прегледала.Не е травма ,а заболяване,в моят случей си беше поради неправилна физична подготовка.

Моля ти се, Додо, спи с корсет, не може да изпълнява определени елементи, и без да съм лекар ми е ясно, че това не е нормално. На теб като здрав човек ли ти звучи? Да, то и плуването оказва добър ефект върху някои здравни проблеми, ама не СЪСТЕЗАТЕЛНО плуване, а плуване с цел терапия, тоест да плуваш по 1-2 часа на ден, а не по цял ден да се натоварваш и да се готвиш за световно... А тук говорим за национална състезателка, която трябва да може да се движи и да спи като здрав човек, преди да я сложим на 8-часов тренировъчен ден и да я пратим да играе на големи състезания.

И да, аз не съм я прегледала, ама най-лошото е, че е напълно възможно и никой специалист да не я е прегледал, а пък феновете с просто око да виждат колко е зле... :?
Четете блога на Лудата фенка тук:

http://ludafenka.blogspot.com/
Аватар
Луда_Фенка
Олимпийски шампион
Олимпийски шампион

Мнениеот buddy » Вто Мар 22, 2011 4:53 pm

Всичко е до подготовка :(

Не само. И до издържливост.Всеки организъм е различен и много зависи колко и какви натоварвания може да понесе.Да не говорим,че при гимнастичките всичко започва от ранна детска възраст,когато още са неукрепнали и физически неизрастнали децата.Това неминуемо води до промени и лоши последствия.Всички момичета в нашта зала са изкривени,коя повече,коя по-малко,но всички.Но на мен лично ми звучи страшно,ако трябва да се носят допълнителни неща като корсети или други подобни,а недай Боже и да се стигне до операция или инвалидизация.Добре,че лекарите спряха Боянка със забрана да тренира,представям си колко уплашени са били и те самите.
Изображение
Аватар
buddy
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Майски » Вто Мар 22, 2011 4:56 pm

Да... за пореден път се потвърди, че в БФХГ се работи изключително непрофесионално. И няма никакво значение кой е виновен за това положение с Мария - треньорката и, Деспа или някоя друга велика тиква от ръководството, Илиана, лекарят на отбора или някое НЛО. Рискуват здравето на децата, рискуват бъдещето им в и извън гимнастиката заради болните си амбиции. И после пак ми разправяйте, че съм голям песимист.
Майски
Европейски шампион
Европейски шампион

Мнениеот adelina81 » Вто Мар 22, 2011 4:59 pm

додо написа:
adelina81 написа:

нямах теб предвид, :)
:)
adelina81
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот Anna » Вто Мар 22, 2011 5:00 pm

Със сигурност Илиана го знае това за изкривяването още от миналата година,а то се и вижда с просто око, Даже се заеха с някаква рехабилитация! Питах за този корсет дето носи дали се знаае,защото не съм чула коментари,но ще разбера! Със сигурност никой в НО не е Франкенщайн ,че да измъчват ей така за собстевен кеф едно дете,това не е сериозно! може би нещата не са чак толкова сериозни на този етап,а ако личната треньорка крие нещо,това е безумно и аз все пак не го вярвам,. Била съм в залата по време на контузии,знам как се действа и от лекарката,незабавно се правят снимки ,в повечето случаи ЯМР,така че не вярвам само за Мария да се правят ,че не виждат! Тези коментари,че не им пукало оставям на съвестта на този,който го твърди! Не е честно чак такава помия да се лее...тези жени са и майки,не може да се изтъпаниш и да кажеш мани я тая,детето умира от болки,а тя от едната амбиция не й пука.... :?
Изображение
Аватар
Anna
Модератор
Модератор

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене. Профилактика на травмите. Възстановяване.