Александра Солдатова с опит за самоубийство

Модератори: kik, evenfall

Re: Александра Солдатова с опит за самоубийство

Мнениеот emil_bs » Пет Фев 07, 2020 1:21 am

Саша си изглежда добре, според мен. Може би не перфектно, но тя често пуска такива снимки и видеа (без грим и съвсем неглиже) в Инстаграм. Не ми изглежда по-различно от обикновено. Защо избирате да вярвате в подобно нещо, след като най-малкото е съмнително (особено както го описаха)?? Пък дори и да се окаже вярно - изчакайте поне, преди да си правите заключения.
emil_bs
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот veda » Пет Фев 07, 2020 1:44 am

След като има образувано следствие едва ли е битова злополука. Ще чакаме заключението на властите.
Александра е много сърдечен човек. Виждала съм отношението ѝ към децата. Заслужава да е здрава и щастлива!
Респект, госпожо Робева!
Аватар
veda
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот bimbambum » Пет Фев 07, 2020 1:45 am

Само нещо по принцип ще напиша. "Изглежда си добре" нищо не значи.
За илюстрация има компилации от снимки, би трябвало да сте ги мяркали в социалните мрежи. Ако не, потърсете This is what depression looks like.
Само недей ме нервира така.
Гледай природата, слушай дъжда.
Чуваш ли как тревата расте?
Да или не? Да или не?
bimbambum
Пристрастен
Пристрастен

Мнениеот emil_bs » Пет Фев 07, 2020 2:36 am

Ок, няма да споря за това. Не е толкова просто, съгласен съм. Но все пак от медиите пишат за "агресивно превъзбудено състояние", "приета в отдел кризисни състояния" и прочие. Доста по-различна картинка. Точно тези преувеличения (в стил жълти вестници) и конфликтната информация от различните източници, ме навеждат на мисълта, че може да се окаже пълна измислица. А иначе искрено се надявам да е добре, момичето. Тя е изключително мила и симпатична, лично съм бил свидетел на отношението ѝ към децата, както и по-горе беше споменато. Не си струва заради една художествена гимнастика да си опропастява живота.
emil_bs
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Binamalina » Пет Фев 07, 2020 3:08 am

Всичко е много преувеличено според мен. Ако се е порязала лошо, в болницата може да са се усъмнили за опит да си реже вените. Навсякъде болничния персонал е длъжен да съобщава за съмнителни случаи, болниците в Русия едва ли правят изключение. Нормално е да се започне разследване. Да не говорим за това, че е диагнистицирана с булимия. Това изобщо няма как да е официална информация, най-малкото защото е твърде лично. Никой не пише как е стигнала до болницата, склонна съм да вярвам на Саша, че сама е отишла. Т.е. влязла в спешното с прорезна рана и голяма загуба на кръв, а те слагат диагноза хранително разтройство, че и на медиите съобщават. Голяма загуба на кръв при толкова слаба млада жена, при това булимичка, би довела до загуба на съзнание доста бързо. Силно украсена ми се струва историята.
И съвсем не вярвам, че Винер има чак такава власт, че да извади Саша от психиатричното отделение след опит за самоубийство, само и само да я покаже на галата в неделя, за да не говорят хората. Солдатова винаги ми е изглеждала меланхоличен тип, може проблемите да я натоварват повече, може би преживява всичко много навътре. Един Бог знае какво всъщност я извади от състезания и тренировки в последните месеци, интересно защо тази диагноза не оповестиха от болницата, все пак в момента се лекува. Винер си има различен подход към всяка от гимнастичките, с които работи, изискванията сигурно са жестоки, но и качеството, което постигат е завидно. Все си мислех, че тя никак не харесва Саша, много гадно я третираше на световното в София, а и не само. Обаче в интервюто само преди дни, Винер казва категорично, че Саша е член на НО и когато здравето ѝ позволява, ще започне да тренира под личното ѝ наблюдение и контрол. Можеше просто тихомълком да я изключи от отбора по здравословни причини и да се приключва, но не. Нали не мислите, че в НО на Русия ще държат болна гимнастичка, само защото е известна и може да се разсърди. В други отбори може и да стават тези неща, но в Русия има стотици момичета, готови за нац. отбор, жестове Винер няма да направи за никого. Много неща не са ни ясни за отношенията вътре в руския отбор, твърде много спекулации се въртят. А Саша в неделя няма да спя, но ще я гледам на галата.
Binamalina
Gymfan
Gymfan

Мнениеот sirius » Пет Фев 07, 2020 9:38 am

Те могат да си я държат в отбора, за да поемат финансирането на лечението й. Една възпитана дума пред медиите не значи искрено отношение.
А пък историята познава не един и двама страхливи самоубийци с множество опити. Тя Саша си е малко такъв тип - емоционално изнудва хората. Като не й се получи състезание все излиза с някакви изявления - ама вие нямате представа колко ми е трудно, ама аз много се старая, вечната жертва. И сега търси внимание, че идва Гран При, а тя няма да играе.
Аватар
sirius
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот Springflower » Пет Фев 07, 2020 10:44 am

https://youtu.be/mUh59_UBgAM
Ето едно видео с разбор, на който му е интересно. Аз съм от хората, които не обичат да гадаят по картинка, по принцип. Но както казах - дим без огън няма. Не казвам, че и Винер е виновна, вероятно Саша няма необходимата психика, този спорт не е за всеки! Щом Цвети замълча след явен опит за самоубийство, помислете дали пък няма да бъде обяснено на Солдатова какво да говори. И с повече от 50% да е преувеличена случката от медиите, то е ясно, че има проблем с момичето.
Аватар
Springflower
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот PoliM » Пет Фев 07, 2020 12:00 pm

Много би ми се искало да не е вярно. Толкова жестоко ми се струва да караш някого с такъв проблем, след голяма кръвозагуба, да дава опровержения от болнична стая... Брррр. Отвратително. Каквато и да е истината не вярвам да се разбере, както нищо не разбрахме и за Цвети. Докато не изтече някаква достоверна информация като например документи от болницата или полицейски доклади всичко ще бъде свободни съчинения по картинки. Стискам палци Саша да е добре психически и физически и дано с нея работят професионалисти, каквото и да се случва там.
Аватар
PoliM
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот svetli » Пет Фев 07, 2020 1:50 pm

Аз силно вярвам в това и съм напълно абсолютно убедена, че Винер има толкова власт и пари, че може не само да потули инцидента, но и да затвори устата на всички осмелили се да дадат гласност на тази случка, че дори и да накара националната им телевизия да се извини публично за уж “фалшивата” новина. Винер не е само художествена гимнастика, тя си е жива институция и политика в Русия.
Солдатова отдавна е тормозена от Винер, тя спря да ходи на състезания, отделно здравословното й състояния наистина не е добро, миналата година припадна, отделно изглежда много меланхолична и уязвима. Всички можем да гадаем какво се е случило вътре в тренировачната зала, но за мен това не е случайно, че се случва точно в олимпийската година.
svetli
Пристрастен
Пристрастен

Мнениеот аврора » Пет Фев 07, 2020 4:24 pm

В първите новини имаше свидетелства, че е била докарана до болницата с бърза помощ и е била неадекватна, дори агресивна.
Сигурна съм, че опитът за самоубиване е имало място. И проблемът може би е бил комплексен - насилно оттегляне от ХГ и лични проблеми... А и за Цвети отначало съобщаха, че била паднала случайно. :(
За приготвянето на закуска е смешно.
Тук си спомням от мюзикъл "Чикаго": "Он сам напоролся на нож! 15 раз напоролся!" (не мога да передам на български).
Саша сега е в психосоматично отделение. Естественно, Винер ще я вземе оттам за Галата, а след това сигурно ще е изхвърлена от ХГ завинаги. Такива неща не се прщават в нашата Федерация.
На Саша пожелавам да разбере, че животът не е само в залата. Да намери един хубав надежен мъж и да живее спокойно.
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот ariel » Пет Фев 07, 2020 4:36 pm

След всичко изписано и клипчетата на Саша продължавам да вярвам, че е преувеличено, но не е измислено. В инстаграм видеото Саша изглежда изтерзана, депресирана и меланхолична. Насилва се да се усмихне, но със сигурност това й е най-трудното в този момент. Не изглежда нормално да се пореже между китката и лакътя както се вижда - това е момиче със завидна координация, развивана от ХГ с години. Не е и нормално според писанията на медиите да я изпишат на следващия ден, ако само се е порязала. Според мен момичето е потърсило помощ. Съжалявам, че ще трябва да изтърпи и гала спектакъла на гран прито. Много ми е мъчно и за нея, и за Цвети и не мисля, ме някога наистина ще разберем какво се е случило. Не е и нужно. Само и единствено се надявам да се възстанови, да намери щастието, хобито и мечтите, които ще запалят пламъка и жаждата за живот. Животът не е само ХГ и се надявам възможно най-бързо да го разбере. След всичките лишения и обиди Саша заслужава спокоен живот. Дано! :evil:
ariel
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот alex_jp » Пет Фев 07, 2020 4:38 pm

Никога няма да разберем, защото едната ще остане без работа, а на другата и по-лоши неща може да и се случат, ако не слуша и не изпълнява каквото и кажат.
alex_jp
Потребител
Потребител

Мнениеот nadejda » Нед Фев 09, 2020 5:05 pm

Саша никак не изглежда добре, и нямам предвид физически. Сигурна съм, че такъв спортирст като нея ще се събере физически и ще изиграе там някаква гала - сигурно много пъти и се е налагало да играе тежки състезания, когато въобще не е физически добре. Обаче психически - на мен ми изглежда доста налудничаво в това видео, погледа и, думите. Никак не ми е истиско това, което се опитват да ни внушат. Момичето има нужда от лечение и помощ. Може да е нямала "психика" както се твърди за този спорт, но и много неща, които се случват зад кулисите в гимнастиката никак не са нормални, че и законни. Има някаква тънка граница човешката психика и когато здравето и добруването на спортиста никак не са приоритет на лелите, които диктуват какво да се случва, става лошо. Винер сме я виждали как тормози момичета пред камерите и никак не се крие. Симптомите на Саша, случаят с Цвети са доста алармиращи сигнали, че нещо в този спорт изначално не е добре. Млади момичета от най-ранна крехка възраст са затворении в железни тренировки, казармен режим, психически и физически тормоз докато растът и се оформят като личности без подкрепа от семейството си - това ги уврежда и мерки трябва да се вземат.
Аватар
nadejda
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот just_a_fan » Нед Фев 09, 2020 6:01 pm

Надявам се да не е вярно, но по-скоро си мисля, че е. Не се и съмнявам, че в Русия биха прикрили истината. То и тук при случаят с Цвети колко приказки се изговориха как никой нямал вина, как я обгрижвали нея най-много и т.н. Саша винаги е била по-чувствителна душа. Това е и една от причината да я обичаме толкова като гимнастичка - емоциите, които влагаше и изживяваше. Но много и се събра на нея. Втори олимпийски цикъл без желаната реализация. Гимнастиката настрана - Саша винаги ще остане запомняща се част от нея и без олимпийски медал. Нека се отдели от този жесток режим, да се възстанови и да намери лично щастие. Това и желая. Животът е пред нея и тя има много други качества, освен спортните, за да го изживее пълноценно.
“Истински успех е преодоляването на страха от неуспеха.” – Пол Суини
Аватар
just_a_fan
Gymnastics Expert
Gymnastics Expert

Мнениеот nhitr » Нед Фев 09, 2020 8:50 pm

https://www.youtube.com/watch?v=04opg9GFnTk

интервюто е от днес
признава за булемията , как почти цяла година е крила от всички , и последващата борба със заболяването
Аватар
nhitr
Потребител
Потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Новини. Общи дискусии.