Диляна Георгиева (България)

Диляна Георгиева (България)

Мнениеот аврора » Пон Май 28, 2012 1:42 pm

Изображение

Диляна Георгиева е родена на 18 февруари 1965 г. в Пазарджик. Баща й (Борис Георгиев) е гимнаст и футболист, майка й е гимнастичка, участва в Световно първенство по художествена гимнастика - 1963 ( Виолета Бечцийска). Тренира при майка си, от 15 години е в НО, тренира в София при Нешка Робева.
Многократна Световна и Европейска шампионка.

ПОСТИЖЕНИЯ

World Championships
Gold medal – first place 1985 Valladolid All-around
Gold medal – first place 1985 Valladolid Rope
Gold medal – first place 1985 Valladolid Ball
Gold medal – first place 1985 Valladolid Clubs
Bronze medal – third place 1985 Valladolid Ribbon
Gold medal – first place 1983 Strasbourg All-around
Gold medal – first place 1983 Strasbourg Clubs
Gold medal – first place 1983 Strasbourg Ribbon
European Championships
Bronze medal – third place 1984 Vienna All-around
Gold medal – first place 1984 Vienna Clubs
Gold medal – first place 1984 Vienna Ribbon

https://www.youtube.com/watch?v=gUEap2r ... tml5=False
https://www.youtube.com/watch?v=iGPBK_f ... tml5=False

СССР, България и други страни от социалистическия лагер (освен Румъния) се отказаха да участват в ОИ (Лос Анжелес), вместо ОИ беше проведено състезание "Дружба". Там участваха най-силните гимнастички в света и Диляна победи в многобоя там. Така поради политическите проблеми Диляна изпусна възможност да се нарича първа олимпийска шампионка в света ( тази титла носи доста слаба гимнастичка от КАнада).

След като се оттегля от активна състезателна кариера Диляна получава покани от много държави да стане треньор. Една година работи в Япония, в Англия, след това я канят за 6 месеца в Нова Зеландия.

Диляна харесва Оукланд и решава да остане.

7 години прочутата гимнастичка е главен треньор по художествена гимнастика в страната на кивито. Създава танцова трупа от бивши гимнастички и се посвещава на ресторантьорството. Заедно със съпруга си Владимир Клинчаров, бивш национал по модерен петобой да отворят италиански ресторант „Ботичели”.

Денят на Диляна днес е посветен на спорта, бизнеса и семейството. Децата им са Виктор, Бояна и Алекс. Брат на Диляна Пламен заедно със семейството си живее в същия град. Световната шампионка решава да избяга от шума и славата, които съпътстват златното поколение на българската художествена гимнастика през 80-те години.

Най-малкият син Алекс Клинчаров сега е шампион на Нова Зеландия по тенис.

Статията от 2009 г. http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=183913
Син на една от най-големите български спортистки спечели титла по тенис в Австралия.

Шампион на престижния турнир в Куинсленд под патронажа на легендата Род Лейвър стана 12-годишният Алекс Клинчаров. Негова майка е бившата ни звезда в художествената гимнастика Диляна Георгиева. Носителката на световни и европейски титли от години живее в Нова Зеландия със съпруга си Владимир Клинчаров, бивш шампион по модерен петобой. В тази страна са родени децата им, като по-големият син Виктор (на 19 г.) също е тенисист и в момента учи и играе в университета в Рокхърст в САЩ. .

Алекс вече е като рокзвезда. Така определят вестниците в Нова Зеландия най-малкия Клинчаров. Той се е срещал и е разговарял с руския сексимвол Мария Шарапова, пътувал е по целия свят и е побеждавал най-добрите от своята възраст.

“Страхотно е да спечелиш турнира на Род Лейвър. Сега искам да напусна училище и да стана професионалист”, сподели Клинчаров. Скоро той ще замине да тренира в Париж.

Във Франция ще поемат подготовката му, а той за първи път ще играе на червени кортове, защото такива в Нова Зеландия няма. В гимнастиката всичко зависи единствено от теб, а в тениса трябва да играеш срещу съперник, но между двата спорта има общи неща. Необходима е много здрава психика, а за мен тенисът е най-трудният спорт от тази гледна точка, обяснява Диляна Георгиева.

Статията от 2010 г. http://www.kliuki.net/%D0%B7%D0%BB%D0%B ... B2-%D0%BD/

Изображение
Кариерата е до време във всяка област, но в спорта е буквално един миг. Диляна Георгиева е едно от златните момичета на Нешка Робева в средата на 80-те години

Още се помни триумфът й от Страсбург, 1983 г., когато при дебюта си става абсолютна световна шампионка. Повтаря успеха си през 1985 година, в чийто край приключва да се състезава. Четвърт век по-късно тя е бизнес дама и уважаван треньор в Нова Зеландия.

Никой в Оукланд, Нова Зеландия, не подозира колко известна в миналото българка е тяхна съгражданка. Диляна живее в най-шумния град на Нова Зеландия заедно със съпруга си Владимир Клинчаров, бивш национал по модерен петобой. Двамата са съдържатели на италиански ресторант в един от най-престижните квартали на града.
Тук се раждат и трите им деца. Проблеми със зрението отказват гимнастичката от подиума. Тя започва да носи лещи. Заради усложнения попада в болница с опасност да ослепее. Скоро след това се жени, кумува й Илиана Раева. Канят я за треньорка в Япония и Англия, но след приключване на ангажиментите винаги се връща. През 1991 г. получава покана за Австралия. Заради проблем с документите там я пренасочват към Нова Зеландия, временно. Но най-уредената и китна държава в света я изкушава да остане завинаги. Първите 7 години е само треньор по художествена гимнастика, после създава танцова трупа от бивши състезателки.

Фамилният им бизнес обаче е ресторантьорството. Работата й потръгва и съдейства на брат си също да замине. „Гой също открива италиански ресторант. Прибира и баща си – бивш строителен инженер, чийто бизнес у нас фалира при Жан-Виденовата инфлация. Родителят започва като обикновен плочкаджия, после вече сам има работници в разрастващия му се бизнес. След десет години престой в Нова Зеландия държавата автоматически правела всеки чужденец свой пенсионер, без значение дори дали е работил. Таткото на Диляна си е купил малка яхта и излиза с нея в морето на разходки и риболов. Вари си и ракия по нашенски. Никой от фамилията не си и помисля да се връща в България освен на гости.

И Диляна, и брат й, който е женен за японка, имат по три деца. Само децата на гимнастичката поназнайват малко български. По-малкият от двамата й синове – Алекс Клинчаров играе сериозно тенис, има победи на световно ниво. Негов пример и кумир (за което бил насърчаван от майка си) е първата ни ракета Григор Димитров. Баткото Владимир също се занимава с тенис, в момента учи и играе в университета Рокхърст, САЩ. Дъщерята Бояна е ученичка.

Диляна Георгиева изобщо не е загубила спортната си форма и хъс. Тя е една от най-търсените каскадьорки в Нова Зеландия. Скача от хеликоптер на ръба на отвесна скала, виси с главата надолу, пада от движещи се коне.
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Re: Диляна Георгиева (България)

Мнениеот LD » Чет Яну 23, 2014 11:55 pm

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=3014610
21.01.2014 20:40; 24 Часа;

Син на "златно момиче" на Australian Open

Синът на една от най-обичаните български спортистки игра в откритото по тенис на Австралия.

Майка на Александър Клинчаров е Диляна Георгиева, бивша световна и европейска шампионка по художествена гимнастика и суперзвезда от поколението на "златните момичета".

От много години Диляна живее в Нова Зеландия, а бащата на Алекс е бившият шампион по модерен петобой Владимир Клинчаров. По-големият им син Виктор също играе тенис.
В Мелбърн 17-годишният Алекс Клинчаров, който представя Нова Зеландия (роден е там), отпадна в първия кръг след загуба 4:6, 3:6 от Симон Фрейс Сундергард (Дан).

Синът на Диляна Георгиева се включи и в турнира на двойки, където негов партньор бе Оливър Андерсън (НЗ). Те преминаха един кръг, но във втория отстъпиха 4:6, 2:6 на Андрей Рубльов (Рус) и Александър Зверев, който играе за Германия.

В момента Алекс е 71-и в световната ранглиста поединично при юношите и 67-и при двойките. Той привлече вниманието на специалистите преди няколко години, когато стана шампион в престижния турнир в Куинсленд (Авл) под патронажа на легендата Род Лейвър. Тогава вестниците в Нова Зеландия определиха Клинчаров като рокзвезда и не пропуснаха да споменат, че се е срещал и разговарял с Мария Шарапова, че е пътувал по целия свят и е побеждавал най-добрите в своята възрастова група.

Както е известно, в момента Шарапова е гадже на Григор Димитров. А Александър Клинчаров винаги е признавал, че най-добрият български тенисист в момента е негов модел за подражание в спорта.
Аватар
LD
Insider
Insider

Мнениеот аврора » Вто Яну 27, 2015 9:46 pm

http://www.eva.bg/article/24236-Zlatnot ... -Georgieva
19 юни 2014

В пъзела на щастието ми липсва само едно парче – България

Изображение
Диляна с внучката си Надя

Златното момиче стана „златна“ баба в Нова Зеландия. Световната шампионка още мечтае за спортна слава, но чрез децата си. Всяка сутрин плува в океана, денем се грижи за внучката си, а вечер – за семейния ресторант „Ботичели“. Историята на една българска шампионка, която живее на другия край на света – от първо лице специално за ЕVA

На другия край на света, на 17 000 км от България, своя дом и пристан е намерила Диляна Георгиева – гимнастичката, която между 1983 и 1985 г. два пъти стана световна и веднъж европейска шампионка, едно от златните момичета на Нешка Робева, които предизвикваха сълзи от радост и гордост с всяка своя поява на международно състезание. От 20 години тя живее с мъжа си в Окланд, Нова Зеландия, тук са се родили две от трите й деца и внучката й Надя. Окланд редовно попада в Топ 3 на най-добрите места за живеене в света. Още в далечни времена е привличал заселници, които го нарекли Девицата със стоте обожатели.

Докато разговаряме по скайпа, Диляна е в градината на италианския ресторант „Ботичели“, който не е голям и луксозен, само 50 места, ала повече от две десетилетия изхранва цялата фамилия. Съпругът на шампионката, Владимир Клинчаров, е бил национал по модерен петобой. Жени се за Диляна след края на състезателната й кариера през 1985, в София се ражда синът им Виктор, а вече в Окланд – Бояна и Алекс. Именно Бояна направи родителите си баба и дядо преди 3 години и оттогава малката Надя е неизменна част от живота им.

Няма ден, в който Диляна да не публикува снимка или видеоклип с лудориите на малката, която активно участва и в интервюто за EVA. Провеждаме го тъкмо след края на австралийския тенис сезон, донесъл толкова радост у нас – титлата от Сидни на Цвети Пиронкова и четвъртфинала на Григор Димитров в Мелбърн. На Australian Open, но при юношите, игра и 17-годишният Алекс Клинчаров, който дори успя да се срещне със своя идол Гришо.

На 49 още изглеждаш както те помним, а първа от златните момичета стана баба...

Дъщеря ми роди съвсем млада, сега е на 19. Много се гордеем, че беше смела и реши да запази бебето, аз също я подкрепих, защото в противен случай можеше да съжалява цял живот. Eстествено, беше голям шок за цялото семейство, но сега всички сме абсолютно влюбени в Надя. За мен тя си е моето четвърто дете.

Малко преди да разберем, че ще си имаме внуче, бях започнала да мисля с какво ще си запълвам времето, когато децата пораснат. Винаги съм се занимавала с тях по цял ден, доскоро трябваше да ги карам на тренировки и на училище, да пътувам по състезания с Алекс, но и той вече взе книжка и аз трябваше само кучето да разхождам по плажа (смее се). С Надя отново се чувстваме като младо семейство, а на Бояна не сме оставили много майчини грижи и й създаваме условия да започне да учи, ако реши точно какво.

Големият ти син вече има университетска диплома.

Виктор също като Алекс играеше тенис и получи спортна стипендия в САЩ, където завърши бизнес и маркетинг. Когато се върна тук, шест месеца се занимаваше с брат си, а буквално от утре започва работа като главен треньор в един клуб. Опита да работи по специалността си, но го влече да е на открито.

Имала ли си големи амбиции за децата си?

Те са си избрали с какво да се занимават и аз с всички сили им помагам. Мен също не са ме тласкали насила към гимнастиката. Майка ми Виолета Бехчийска създаде клуба по художествена гимнастика в Пазарджик преди половин век, там проходих и израснах. Бях истинска късметлийка, че 13-годишна попаднах при Нешка Робева, без която със сигурност нямаше да постигна такива успехи.

Дали Алекс може да има твоите резултати, но в тениса?

Казват, че е талантлив, висок е 193 см, играе бекхенд с една ръка, има същия стил като Григор. Най-голямото му постижение е купата на Океания до 18 г., той е първият й носител от цяло десетилетие, който не е австралиец. Но въпреки че е №1 в Нова Зеландия и печели турнири и в Австралия, конкуренцията е много по-малка, отколкото в Европа – там е истинският тенис.

Затова миналото лято едва 16-годишен го пратих сам да тренира в България при нашия приятел Юлиан Стаматов, а също и на турнири в Малайзия, Тайланд, Филипините. Аз само му резервирах билети и хотели оттук. Сега си намери силен треньор от Южна Африка и в следващите две години ще чакаме да се изяви.

Следиш ли какво става в България?

Да, благодарение на приятелите ми във фейсбук и на майка ми, с която всеки ден сме в скайп. Тя още живее с гимнастиката, както и много хора в България. Самата аз съм се откъснала, само в събота ходя в залата, защото помагам на едно българче, а и на Надя й харесва. Преди години ме отблъсна налагането на тази невероятна гъвкавост, липсваше смислената хореография.

Децата, които не бяха толкова пластични, нямаха шанс или трябва да ги натискаш, докато не ги счупиш. Просто не ми се гледаше, толкова травми и операции понасяха тези деца. А мен колко ме боли кръстът, въпреки че не съм се огъвала толкова. Много се радвам обаче на българските победи и се възхищавам на шоуто на Нешка.

Ти пристигаш в Нова Зеландия като треньор.

Първо една година бях в Япония, после 6 месеца в Англия, където се чувствах като чужденец. Когато ме поканиха в Австралия, с Владо тръгнахме – бяхме решили да обиколим света, докато имаме само едно дете. По пътя спряхме в Нова Зеландия, нямахме никакво намерение да оставаме, но като дойдат и другите деца, просто се „задръстваш“ на едно място. А и хората тук бяха страшно мили и с голямо удоволствие работих с националния им отбор – цели 7 години.

Изображение
Алекс в компанията на своя идол Григор Димитров по време на Откритото първенство на Австралия

Изображение
Тенис талантът Алекс Клинчаров вече се извисява с 30 см над майка си

Изображение
Диляна с Владо, майка си Виолета и Илиана Раева

Изображение
Владо, Диляна и първите им две деца празнуват отварянето на ресторанта заедно с техен приятел

Изображение
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот аврора » Нед Ное 26, 2017 2:05 pm

От стр. на Нешка Робева във Фейсбук:

"Годините минават и много неща се забравят. Ако не бяхте ми напомнили, щях да пропусна да спомена един човек, който заслужава благодарност. Става въпрос за Диляна Георгиева и нейното участие в случая с операциите на пострадалото ни дете.
Когато с Мори обсъждахме какво още можем да направим, за да подпомогнем „Джаско“ и убедим голямото ръководство да поеме случая, Мори предложи да поканим Диляна Георгиева, която беше много популярна в Япония. Честно казано не ми се искаше да разговарям с нея. Току що се бе отказала от състезателна дейност, не беше успяла да отпочине и най-важното, беше влюбена до уши в сегашния си съпруг. Аз трябваше да й предложа да замине на другият край на света, за дълго време, да работи почти за джобни, да обикаля от град на град с училището на „Джаско“, за да помогне на едно дете да продължи живота си, като всички останали деца…
И тук ми се иска да повторя „Има и такива хора“. Диляна Георгиева беше и остана от тях. Хора, които имат и пазят идеалите си и са готови да работят за кауза… Тя никога не продума нищо за това. Надали някой се е сетил да й благодари, след като и аз бях забравила. Ако Диляна чете тези редове, нека почувства нашата благодарност.Днес бих искала да разкажа още един случай, който може да ви даде ясна представа за облика и морала на хората, с които имах щастието да работя и от които се учех в живота… "
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот аврора » Нед Ное 26, 2017 2:05 pm

Изображение
Изображение
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот аврора » Нед Окт 07, 2018 9:22 pm

https://gong.bg/oshte-sport/hudojestven ... lzi-505472

Диляна Георгиева: Срещата бе емоционална, имаше доста сълзи

Изображение

Световната и европейска шампионка Диляна Георгиева коментира, че е било много емоционално да се срещне с останалите "златни момичета" на България след толкова много години. Тя застана пред българските медии след 30-годишна пауза, като разкри за някои от най-съкровените трепети, които е изживяала. Георгиева засегна също така темата и за семейстото си, както и за живота ѝ, който сега е на хиляди километри далеч от България - в Нова Зенласния.

По време на 36-о Световно първенство по художествена гимнастика, което се провежда в София, Георгиева и останалите ни "златни момичета" ще бъдат почетени по специален начин. На 14, 15 и 16 септември ще се състоят специални церемонии, на които грациите ще бъдат представени и ще получат специални медали.

"Последният път бях тук преди 10 години точно, защото пътувах с малкия ми син, който беше на 12 години и ходихме на турнири в Англия, Франция и Испания, а след това за малко си дойдохме до България", започна Ди.

Запитана за това как е била убедена да дойде на шампионата в София, едно от "златните ни момичета" сподели: "Илиана няма грешка, тя не се отказва и след около 10 телефонни обаждания и макар, че беше много напечено вкъщи с нашия бизнес, реших да се съглася".
Георгиева не скри възхитата си от онова, което представят грациите в "Арена Армеец", като възкликна емоционално, че "не е виждала такава художествена гимнастика".

"Всичко сега е много по-лъскаво, много по-красиво, много по-гъвкаво, много по-трудно, просто е невероятно, ужасно трудно е. Аз не бих могла да бъда треньор по художествена гимнастика, ужасно е трудно е".

Георгиева не подмина и темата с нашите грации, които ни представяха в индивидуалната надпревара - Боряна Калейн, Невяна Владинова и Катрин Тасева: "Българките са фантастични, аз ги видях сутринта и им пожелах много успех, докоснах ги и ги прегърнах, и се надявам действително да вземат медали днес"
Запитана и за ансамбъла ни, за който състезанието започва в събота, Георгиева отговори: "Винаги съм ги гледала на видео състезанията, това което съм успяла. Мисля че са фантастични и са най-добрите. И винаги са били най-добрите, дори когато не са печелили. Очаквам с нетърпение да ги видя".
Георгиева сподели, че в Нова Зенландия, където е установен животът ѝ не се излъчва художествена гимнастика, но тя намира начини да следи всичко чрез интернет.

Грацията е в София заради инициативата на Българска федерация по художествена гимнастика и Илиана Раева всички 73 световни шампионки на страната ни да се съберат на едно място по време на 36-о Световно.

"Много беше емоционално да се срещнем , доста сълзи капнаха отстрани. Повечето по принцип си поддържаме връзки по фейсбук, така че не ми беше трудно да позная никой. Всички се знаем вече как изглеждаме на стари години и всички изглеждат добре".

"Като гледах толкова от близо вчера състезанието и като гледах светлините, момичетата как се опитат да хванат тези уреди с такава височина, с толкова трудни елементи, си спомних точно този момент, ужасът, който изпитваш да не би да изпуснеш и тези ослепяващи светлини на тавана, които са същите и сега. И просто цялото напрежение отново го преживях, което те го усещат и затова дори малко се притесних и се почувствах виновна, че ние седяхме там отпред и прекалено много се прегръщахме и целувахме, когато момичетата бяха на терена. Действително е много голямо напрежение да си сам, пред толкова много хора и със светлини в очите, музика, трудни елементи, просто е ужасно", откровено сподели за спомените, които са я връхлетяли Георгиева.

"Никой не може да им даде съвет, просто трябва психически да се настроиш, да дадеш абсолютно всичко от себе си и да се надяваш да не сгрешиш".
Георгиева сподели и как се е стекъл животът ѝ в Нова Зенландия: "Първите седем години работих в залата с хуудожествена гимнастика, но после ми се родиха още две деца. Сега имам три пораснали деца и две внучета. Имаме ресторант в Нова Зеландия, съвсем наскоро го разширихме, стана по-голям и по-хубав и има много работа. Работим седем дни в седмицата, седем вечери и затова ми беше трудно да се откъсна, защото е много трудно да разчиташ на други хора, които работят за теб".

"Когато сме гимнастички, сме малко психирани на темата за храната, винаги сме имали проблеми да се качим на кантара. Но в момента аз съм с 10 килограма точно над състезателното си тегло, но след като ги качих тези килограми повече не съм качвала".

"Напоследък започнах да си спомням за кариерата си, защото децата ми започнаха да се интересуват, започнах да им показвам на видео. Внучката ми е на 7 години и идва от време на време с мен в залата, когато ходя да им помагам, започнах да им показвам, а на тях им е интерсно да видят. Сега им е още по-интересно наживо да видят художествената гимнастика. Надявам да им покажа максимално много неща от България. Момчетата ми са били много пъти в България, защото са тенисисти, те са си пътували сами, дори обмисляха да си вадят български паспорти, но нямаха време, защото се оказа доста сложно. Дъщеря ми и внучката ми никога не са били тук, така че ще им покажа Рилски манастир, Пловдив, дори не съм решила точно къде ще отидем", сподели за семейството и плановете, които кроят, докато са в България Георгиева.

А що се отнася до това възможно ли е внучката ѝ да я наследи в гимнастиката, бившата грация обясни: "Никакъв шанс внучката ми да тръгне по моя път. Не защото не обичам гимнастичката, а просто човек трябва да е реалист. Тя няма такива физически данни, особено като ги гледам колко са гъвкави и изключително талантливи. По-скоро тенис, голф, за плуване. Но тя е много музикална, свири на пиано много добре, от една година свири и според мен ще бъде музикант. Пее много и е измислила вече три песни".

"Фантастично е, че България е домакин на Световно първенство и се надявам да не е за последен път. Надявам се много често да става".

Обърнала се към спомените си от времето, когато е била активна състезателка, Георгива разказа за свидните си спомени, които сега изплуват в съзнанието ѝ:"Може би, когато Нешка ме изпращаше на терена, с целувка и прегръдка, и винаги с едно пощипване, аз си го гледам на видео сега и си спомням усещането. Още не сме се видели с нея, но се чухме и се видяхме на фейсбук и тя обеща, че ще дойде утре, ако не аз ще отида на Герена да я видя".

"При нас беше същата еуфория. Надявам се и тези момичета да изпитват такава любов от публиката, както ние изпитвахме. Аз го виждам, дори повече и дори малко аз им завиждам. Явно са много популярни, но те са фантастични", завърши емоционалното си изявление Георгиева.
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот Хореография » Сря Ное 07, 2018 11:14 pm

36th FIG RG World Championships- Sofia 2018

https://www.facebook.com/BGRGfederation ... &__tn__=-R
16.09.2018
Фото Анна Недкова

ОФИЦИАЛНАТА ТРИБУНА НА ВСИЧКИ СВЕТОВНИ ШАМПИОНКИ НА БЪЛГАРИЯ И ТЕХНИТЕ ТРЕНЬОРКИ!

Изображение
https://imgur.com/1kCa5Ne

Изображение
https://imgur.com/jFMSCny
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот neshka admirer » Чет Ное 08, 2018 1:52 pm

Диляна е огън, символ, страст!
Колко е хубаво да видиш една истинска, реализирана, обожавана шампионка така позитивна, добронамерена и аплодирана от всички!
След всички простотии напоследък - един светъл лъч! Трябва ли да отидеш на другия край на света или просто трябва да си Диляна, за да се случи това?!
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот neshka admirer » Чет Ное 08, 2018 1:59 pm

ако мога да перефразирам въпроса на evenfall - кое е единственото съчетание с лента, което според вас обяснява ХГ - ето:

https://www.youtube.com/watch?v=0DRnC-BM9Ww
Аватар
neshka admirer
Световен шампион
Световен шампион

Мнениеот attention » Чет Ное 08, 2018 2:05 pm

Гледам им снимките на всички шампионки и много им се радвам.
Бих се радвала ако бяха почели и всички девойки и жени през годините, взели например 4 или последващо място - те също са се трудили :evil:
“Който сее ветрове, жъне бури!”
Аватар
attention
Европейски шампион
Европейски шампион

Мнениеот Хореография » Чет Ное 08, 2018 5:22 pm

И тук копирам интервюто с Диляна Георгиева публикувано в Форума в друга тема:

Feize написа:
Диляна Георгиева - за световното първенство по ХГ в София 2018г.
https://www.youtube.com/watch?v=mF524pa ... pp=desktop

Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот аврора » Съб Сеп 28, 2019 11:15 pm

https://www.standartnews.com/lifestyle- ... 02583.html

Златното момиче Диляна Георгиева вече е баба

България й липсва, но не би оставила подредения си живот в Нова Зеландия

Златното момиче на българската художествена гимнастика Диляна Георгиева живее в Нова Зеландия със семейството си и вече е баба.

Почти никой от съседите й там не знае, че тя е европейска и два пъти световна шампионка, носителка на девет златни и три бронзови медала от състезания през 1983, 1984 и 1985 година. Въпреки това с удоволствие посещават семейния й ресторант "Ботичели", в който съпругът й е главен готвач. Фамилията й се прехранва предимно от заведението и затова преди две години го разширили и направили по-просторен. Преди това ресторантът събирал 50 гости.

Седем години Диляна работи и като главен треньор по художествена гимнастика на Нова Зеландия. Преди това би;а една година в Япония, после 6 месеца в Англия, където се чувствала чужденка. "От гимнастиката не се изкарват пари, а мъжът ми работеше в един ресторант и видяхме, че се изкарват прилични пари, затова решихме да пробваме, Потръгна ни, макар да не беше лесно. Аз съм мениджър, посрещам гостите, приготвям сметките, помагам на сервитьорите.", споделя тя. Като типична гимнастичка е стресирана на тема храна и затова и днес изглежда прекрасно за своите 54 години.

"В нашия ресторант залагаме основно на фреш паста, която се прави на ръка.", споделя тя. В свободното си време обича да се разхожда по плажа и да кара уинд сърф. Най-после има време и за себе си, защото трите й деца са пораснали.

Големият Виктор е роден в България, а дъщерята Боряна и синът Александър - в Нова Зеландия. При тях живее и семейството на брат й Пламен, който също има три деца, и баща й Борис Георгиев. Майка й Виолета Бехчийска останала да работи в школата по художествена гимнастика "Диляна" в родния Пазарджик.

Брат и също държи италиански ресторант, но в съседен квартал. "Дъщеря ми роди съвсем млада и първоначално всички бяхме в шок от бременността й. Но се радвам, че задържа бебето", споделя Диляна. Синовете й, също като нея са увлечени по спорта и дълги години са тренирали тенис на корт. Само Боряна решила да стои далеч от физическите упражнения.

В Нова Зеландия легендарната гимнастичка е и сред най-търсените каскадьори. Фината спортистка прави ефектни сцени и в щатски филми - скача от хеликоптер на ръба на скала, пада от движещи се коне, виси с главата надолу.

В Оукланд, където живее вече трето десетилетие, поддържа връзка с българската общност. С мъжа си говорят на български, но с останалите членове на семейството и най-вече с внучката, си говорят на английски. Фамилията не може да пътува често до България, тъй като билетите за всички струват 20 хиляди долара.

Диляна не крие, че България й липсва, но не би се върнала, защото е свикнала със спокойния и подреден живот в Нова Зеландия

Изображение
Аватар
аврора
Модератор
Модератор

Мнениеот Хореография » Вто Фев 18, 2020 2:08 pm

Честит Рожден Ден на Диляна Георгиева

:3623:

Изображение

Благодаря на всички мои приятели за прекрасните пожелания, нека и вие всички да сте живи и здрави и много щастливи, където и да се намирате по света!
Аватар
Хореография
Модератор
Модератор

Мнениеот Хореография » Чет Фев 20, 2020 12:43 pm

Хроника във времето

от личния архив на Илиана Раева

Изображение
Сватбата на Диляна Георгиева- кумове Илиана Раева и Наско Сираков
Аватар
Хореография